Kordes - Nejkrásnější růže světa

Kordes - Nejkrásnější růže světa

Představujeme vám zahradní růže firmy W.Kordes´Söhne. Světoznámá šlechtitelská a producentská firma Kordes se zaměřuje při svém šlechtění nejen na krásu květů, ale zejména na odolnost růží vůči chorobám. A je v tomto směru velmi úspěšná. Většina kultivarů růží vyšlechtěných firmou Kordes nevyžaduje žádnou chemickou ochranu a nepodléhá padlí ani černé skvrnitosti. Firma Kordes od roku 2009 nabízí svůj sortiment zahradních růží v České republice a od roku 2010 i na Slovensku.

Vyhledejte růži podle svých představ, pak si v seznamu zahradních center a eshopů vyberte obchod, který vám je nejblíže.


Grafin Diana právě v prodeji

Vlaďka Prouzová

Právě v těchto dnech dorazila do České republiky první voňavá novinka ze skupiny „PARFUMA“. Velkokvětá růže Grafin Diana vás nadchne nejen elegantním tvarem květu, výraznou sametově purpurovou barvou, ale hlavně dokonalou vůní, díky níž se řadí jako jedna z prvních do nové skupiny „PARFUMA“. Růži Grafin Diana můžete zakoupit v zahradním centru Chládek v Praze ve Střešoticích a v zahradním centru Jihlava Hosov.

Kordes´ Jubilee již letos v prodeji!

Vlaďka Prouzová

Chystáme pro vás překvapení – právě domlouváme dovoz nádherné novinky roku 2012 pokřtěné k letošnímu 125. výročí založení firmy Kordes. Bude to velkokvětá růže Kordes´ Jubilee v nevšedních barevných tónech od teplé žluté po červenou na okrajích plných voňavých květů. Nové dodávky růží budou již ve středu 15.8.2012 v zahradním centru Hortis Čáslav, Parkon Libice nad Cidlinou a Chládek Praha 6 Střešovice. Nově se růže objeví o týden později v zahradním centru Kopetka Vedrovice.

Floriada Venlo 2012

Vlaďka Prouzová

Máme pro Vás pozvánku na skvělou zahradnickou výstavu v holandském Venlo – Floriada 2012. Tato mezinárodní zahradnická výstava se koná pouze jedenkrát za 10 let, pokaždé na jiném místě v Holandsku. Letos je to Venlo, městečko těsně za hranicí s Německem. Přinášíme vám pár obrázků, které vás k návštěvě jistě zlákají. No a samozřejmě jsou to růže, protože jsme je zde zastihli v té nejlepší kondici na začátku kvetení.

Nová dodávka růží včetně novinek!

Vlaďka Prouzová

Ve středu 10.7.2012 se v řadě zahradních center objeví nová zásilka růží Kordes. Podařilo se získat novinky, které dosud v Čechách nebyly k dostání: nádherná oranžová floribunda Bengali, novinka roku 2012 – červený čajohybrid Traumfrau, žlutá plnokvětá floribunda Rose der Hoffnung a půdopokryvná růže Purple rain. A přivezeme i oblíbenou modravou krásku Novalis. Podívejte se na ni v naší fotogalerii.

Trvalkové léto Hortis Čáslav

Vlaďka Prouzová

Zveme Vás srdečně do zahradního centra Hortis Čáslav (naproti zahradnímu centru Starkl) na TRVALKOVÉ DNY, které se konají dne 14.7.2012. Čeká Vás zde nejen spousta krásných trvalek, travin a růží, ale také relaxace v ukázkové zahradě s jezerem. Novinkou je letos založené rozárium firmy Kordes. Můžete tedy sledovat, v jaké kondici jsou růže sázené letos v květnu.

Cherry Girl - Zlatá růže města Hradce Králové

Vlaďka Prouzová

V roce 2012 se stala absolutní vítězkou mezinárodní soutěže růží v Hradci Králové mnohokvětá růže Cherry Girl® | KORkosieb. Růže Cherry Girl se tedy může pyšnit titulem Zlatá růže města Hradce Králové. Toto ocenění získává růže, která za dobu 3 let anonymního hodnocení získá absolutně největší počet bodů ze všech hodnocených růží napříč kategoriemi. Cherry Girl má vynikající odolnost vůči chorobám (ADR 2007), krásnou třešňově červenou barvu a velmi plný květ s jemnou vůní. Výborně snáší rozmary počasí a květy velmi dlouho drží tvar i barvu.

%mod_roses_one(cherry girl)%>
Vypsáno 6 záznamů z 113 na stránce 17 z 19.