Kordes - Nejkrásnější růže světa

Kordes - Nejkrásnější růže světa

Představujeme vám zahradní růže firmy W.Kordes´Söhne. Světoznámá šlechtitelská a producentská firma Kordes se zaměřuje při svém šlechtění nejen na krásu květů, ale zejména na odolnost růží vůči chorobám. A je v tomto směru velmi úspěšná. Většina kultivarů růží vyšlechtěných firmou Kordes nevyžaduje žádnou chemickou ochranu a nepodléhá padlí ani černé skvrnitosti. Firma Kordes od roku 2009 nabízí svůj sortiment zahradních růží v České republice a od roku 2010 i na Slovensku.

Vyhledejte růži podle svých představ, pak si v seznamu zahradních center a eshopů vyberte obchod, který vám je nejblíže.


Růže Kordes poprvé v OBI

Vlaďka Prouzová

V letošním roce můžete zakoupit růže Kordes také v prodejnách OBI. Čekají zde na vás krásné pnoucí růže – voňavá Golden Gate, plnokvětá Florentina, vhodná i do nádob, voňavé velkokvěté růže i řada osvědčených mnohokvětých růží (Lions Rose, Gartenspass, Home and Garden, Jugendliebe, Garden of Roses…). Udělejte si radost v těchto krásných jarních dnech a zkrášlete svoji zahrádku ušlechtilými květy růží – dočkáte se jich již za 6 až 8 týdnů!

První závoz růží již 13.3.2013!

Vlaďka Prouzová

Máme pro vás krásnou zprávu – již tento týden se dočkáte prvního velkého závozu růží Kordes do dvaceti zahradních center v Čechách i na Slovensku. Věříme, že si z veliké nabídky růží vyberete tu svoji vysněnou.

For Garden 2013 - prodej růží Kordes

Vlaďka Prouzová

Zveme Vás již pátým rokem na výstavu For Garden v Praze Letňanech, která se koná ve dnech 21. 3. až 24. 3. 2013. Najdete nás v hale č. 1 uprostřed, číslo stánku 1D2:

Křest růže Kordes na Slovensku

Vlaďka Prouzová

  Rok 2013 bude ve znamení jedné zásadní události – v rámci Růžových slavností v Dolné Krupé (Slovensko), které se budou konat 8. 6. až 9. 6. 2013, se uskuteční křest nové odrůdy růže ze skupiny Parfuma. Firma Kordes tímto aktem vyjadřuje podporu a úctu slavné růžařce – hraběnce Marii Henrietě Chotkové. Tato výjimečná žena se narodila v Dolné Krupé právě před 150 lety a založila zde rozárium evropského významu. Rozárium bohužel zaniklo v roce 1947, ale v posledních letech usiluje Slovenské národní muzeum (Hudební muzeum zámek Dolná Krupá) o obnovení rozária. Výsledkem těchto snah je vysázení mnoha růží v areálu zámku. Doufejme, že křest odrůdy Kordes v rámci Růžových slavností přispěje k obnovení růžařské tradice v Dolné Krupé.

  • Rosengräfin Marie Henriette (německý jazyk)
  • Marie Henriette – Countess of Roses (anglický jazyk)

Podzimní prodej růží ve 2L

Vlaďka Prouzová

Právě v tomto týdnu jsme pro vás nechali dovézt podzimní zásilku růží ve 2L obalech (plant-o-fix) do zahradního centra Chládek v Praze Střešovicích. Po dlouhé době tedy můžete ještě nyní na podzim zakoupit Amadeus, Angelu, Larissu, ale i novinku, která dosud v Čechách nebyla k dostání – mnohokvětou růži v krásné meruňkové barvě Bengali. K dostání je ale i osvědčená velmi odolná floribunda Marie Rottrová a řada čajohybridů ve všech možných barvách – Kupferkönigin, Duftzauber 84, Grande Amore, Winter Sun a další. Věříme, že si tu svoji vysněnou růží vyberete.

Galerie růží Kordes na Picasaweb

Vlaďka Prouzová

Vynikající pomůckou při hledání té správné růže do vašeho záhonu je nově vytvořená fotogalerie růží Kordes na Picasaweb. Růže jsou seřazeny tak, abyste měli dokonalý přehled o všech barevných tónech růží.

Vypsáno 6 záznamů z 113 na stránce 16 z 19.