Kordes - Nejkrásnější růže světa

Rozária

Rozárium penzionu André Velké Pavlovice

V roce 2016 bylo v prostoru Vinařského penzionu André založeno rozárium s více než 600 keři růží. Celkem zde můžete nalézt přes 50 odrůd růží Kordes. Svojí velikostí patří mezi největší rozária na Moravě. Rozprostírá se nejen v zahradách okolo Penzionu André, ale zejména na nově zbudovaných terasách za ním - na kopci Poštor. Právě svým umístěním se řadí k nejkrásnějším rozáriím v celé České republice.

Slavnostní otevření rozária se uskutečnilo začátkem června 2016 a bylo spojeno se společenskou událostí nazvanou Toskánské odpoledne. Konalo se v rámci oslav 115 let od založení Šlechtitelky. Hlavním bodem programu se stal křest nové odrůdy růže nazvané Pálava - po odrůdě vinné révy vyšlechtěné právě ve Šlechtitelce.

Rozárium Jemniště

V roce 2010 bylo na zámku Jemniště založeno rozárium růží Kordes. Na našem webu sledujeme jeho historii a přinášíme Vám i střípky růžových obrázků z této pohádkové zahrady. A samozřejmě Vás tímto zveme na prohlídku rozária i zámku Jemniště, který najdete ve středních Čechách, asi 50 km jihovýchodně od Prahy mezi Benešovem a Vlašimí. A že to s květinami na zámku Jemniště umí, o tom není pochyb. Podívejte se, s jakou elegancí a šarmem tu připravují vskutku královské svatební hostiny: www.svatbanazamku.cz.


Naposledy aktualizováno