Kordes - Nejkrásnější růže světa

Fotogalerie

V naší fotogalerii vám chceme ukázat růže Kordes na nejrůznějších stanovištích a v různých fázích květu, abyste si mohli vytvořit lepší představu a zároveň se mohli potěšit krásou květů i v čase, kdy růže nekvetou. Také zde naleznete praktické ukázky sázení růží, stříhání růžových keřů a kombinování růží s jinými rostlinami v zahradách.

Constanze Mozart

Mnohokvětá růže ze sortimentu exkluzivních voňavých růží skupiny Parfuma. Její květy připomínají porcelánovou krajku. Nejkrásnější jsou za chladních dní, kdy jsou její růžové tóny sytější. Při pohledu proti světlu působí její květy naprosto křehce. V její vůni je cíti citronová verbena, šampaňské, sladká švestka, mirabelka, ale také lehké kořenité tóny vanilkového heliotropia a květu černého bezu. Déšť nemá ráda.

Constanze MozartConstanze MozartConstanze MozartConstanze Mozart

Garden of Roses

Mnohokvětá růže Garden of Roses má velmi plné pevné květy, které se vznášejí nad nízkými keříčky a vůbec se neklopí.  V jejích květech najdete jemné růžovo-oranžové tóny, které krásně kontrastují se sytě zeleným lesklým listem. Růže se pyšní nejen oceněním ADR (2009), ale také nejprestižnějším anglickým titulem "Růže roku 2011". Vysaďte ji blízko nízké levandule a nenechávejte ji v záhoně osamocenou. Vždy vypadá lépe, když máte více sazenic vedle sebe.

Garden of RosesGarden of RosesGarden of RosesGarden of Roses

Novalis

Mnohokvětá růže Novalis je jednou z nejatraktivnějších růží. Samozřejmě především kvůli svému nevšednímu barevnému odstínu, který je u růží tak vzácný. Není první odrůdou v tomto modravém tónu, ale patří mezi ty nejodolnější. A to je zásadní. Poradíme vám dobrý typ, jak nechat tuto růži zazářit. Vysaďte ji na takové místo, kde bude chráněna před největším slunečním úpalem (nejlépe v toulavém polostínu) a budete ji moci pozorovat oproti slunečnímu světlu. Pak se její květy rozzáří a stanou se šperkem vaší zahrady.

růže NovalisNovalisNovalisNovalis

Střih růží v rozáriu penzionu André ve Velkých Pavlovicích

V březnu 2019 jsme již podruhé zavítali do rozária penzionu André ve Velkých Pavlovicích, abchom tu během 2 dní ostříhali všechny růžové keře. Je jich tu již kolem 600 kousků.

Schöne vom See

Rosengräfin Marie Henriette

La Villa Cotta

Bordeaux

Sunny Sky

Larissa

Florentina


Naposledy aktualizováno