Kordes - Nejkrásnější růže světa

Kordes - Nejkrásnější růže světa

Představujeme vám zahradní růže firmy W.Kordes´Söhne. Světoznámá šlechtitelská a producentská firma Kordes se zaměřuje při svém šlechtění nejen na krásu květů, ale zejména na odolnost růží vůči chorobám. A je v tomto směru velmi úspěšná. Většina kultivarů růží vyšlechtěných firmou Kordes nevyžaduje žádnou chemickou ochranu a nepodléhá padlí ani černé skvrnitosti. Firma Kordes od roku 2009 nabízí svůj sortiment zahradních růží v České republice a od roku 2010 i na Slovensku.

Vyhledejte růži podle svých představ, pak si v seznamu zahradních center a eshopů vyberte obchod, který vám je nejblíže.


Růže skupiny Parfuma pouze u Chládků

Vlaďka Prouzová

V letoším roce budete moci zakoupit unikátní zdravé a voňavé růže ze skupiny Parfuma pouze v zahradním centru Chládek v Praze Střešovicích v rámci prodejní výstavy růží, která začíná již 20.6.2013. Naleznete zde široký sortiment růží od mnoha pěstitelů, včetně firmy Kordes. Ze skupiny Parfuma můžete zakoupit:

Constanze Mozart

Gräfin Diana

Rosengräfin Marie Henriette

Rosengräfin Marie Henriette slavnostně přivítáme na Růžové zahradě v Lysé nad Labem 13. 6. 2013

Vlaďka Prouzová

Přinášíme Vám první fotografii ze křtu růže Rosengräfin Marie Henriette, který se konal dne 8. 6. 2013 na zámku Dolná Krupá. Zahradní centrum Tvorsad Trnava je zatím jediné místo, kde lze tuto růži zakoupit. V Čechách ji uvedeme slavnostně na trh dne 13. 6. 2013 na výstavě Růžová zahrada v Lysé nad Labem. Těšíme se na vás a věříme, že vám tato unikátní růže provoní vaši zahradu a naplní vaši duši radostí.

Rosengräfin Marie Henriette - první prodej

Vlaďka Prouzová

Novinku roku 2013 zařazenou do skupiny nejlepších voňavých růží, nesoucí jméno slavné růžařky Marie Henrietty Chotkové budete moci poprvé zakoupit na Slovensku:

Tvorsad Trnava – od 8.6.2013 a také na růžových slavnostech v Dolné Krupé

V Čechách bude růže Rosengräfin Marie Henriette k prodeji v roce 2013 pouze na těchto třech místech: 

Růžová zahrada v Lysé nad Labem – 13.6. – 16.6.2013

Zahradní centrum Chládek Praha 6 – od 20.6.2013

Křest růže Kordes již 8.6.2013

Vlaďka Prouzová

Milí růžoví přátelé,

již se velmi krátí doba, kdy se konečně dočkáme úžasné události. Dne 8.6.2013 na zámku Dolná Krupá na Slovensku pokřtíme novinku z kolekce růží Kordes jménem slavné růžařky evropského významu. Růže ponese jméno Rosengräfin Marie Henriette nebo také v angličtině Countess of Roses Marie Henriette. Růže má nádherný romantický tvar a sladkou růžovou barvu. Unikátní je i její vůně. Proto byla zařazena do té nejvyšší třídy růži pod označením „Parfuma“.

Nový závoz růží Kordes

Vlaďka Prouzová

Již ve středu 15. května můžete v řadě zahradních center zakoupit růže Kordes v 5,5L obalech. Chystáme totiž první letošní závoz vzrostlých růží. Pojďte si vybrat tu svoji oblíbenou do zahradního centra Chládek v Praze Střešovicích, v Líbeznici u Prahy, do zahradního centra Král v Praze 5, Lisý ve Králově Dvoře, Brabec v Brně, AZ Garden v Pardubicích, ale také v Krajkové u Chebu nebo v ARCISu Zlín.

Konečně zde bude k dostání nádherná mnohokvětá růže Novalis, voňavá keřová Herkules, vděčná neustále kvetoucí Marie Rottrová, voňavá pnoucí Golde Gate a Jasmina, ale také novinky ve velkokvětých růžích – korálově červená Chery Lady a plnokvětá žlutočervená Kordes Jubilee. Růže jsou s nachystanými poupaty, a tak je šance, že se květů dočkáte dříve, než u svých růží na záhonech, které musí odolávat vydatným májovým dešťům.

Vypsáno 6 záznamů z 113 na stránce 15 z 19.