Kordes - Nejkrásnější růže světa

Kordes - Nejkrásnější růže světa

Představujeme vám zahradní růže firmy W.Kordes´Söhne. Světoznámá šlechtitelská a producentská firma Kordes se zaměřuje při svém šlechtění nejen na krásu květů, ale zejména na odolnost růží vůči chorobám. A je v tomto směru velmi úspěšná. Většina kultivarů růží vyšlechtěných firmou Kordes nevyžaduje žádnou chemickou ochranu a nepodléhá padlí ani černé skvrnitosti. Firma Kordes od roku 2009 nabízí svůj sortiment zahradních růží v České republice a od roku 2010 i na Slovensku.

Vyhledejte růži podle svých představ, pak si v seznamu zahradních center a eshopů vyberte obchod, který vám je nejblíže.


Růže Kordes opět bodovaly v testech ADR

Vlaďka Prouzová

Dne 23. září 2019 byly v Hannoveru vyhlášeny výsledky testů ADR za rok 2019. Oceněno bylo 12 růží světových šlechtitelů, z toho více než polovina - 7 odrůd bylo z dílny Kordes! Oceněním ADR se tedy nově pyšní pnoucí růže Peach Melba, Mnohokvětá růže ze skupiny Parfuma Freifrau Caroline, půdopokryvná Alexander von Humboldt a novinka příštího roku mnohokvětá růže Impala. Další tři oceněné růže jsou zatím tajemstvím, budou uvedeny na trh až v roce 2020 a 2021. Pro vaši lepší orientaci jsme vytvořili na našem webu samostatný filtr pro růže s oceněním ADR.

Peach MelbaFreifrau CarolineAlexander von HumboldtImpala

Nový závoz růží do zahradních center

Vlaďka Prouzová

Tento týden se můžete těšit na nově dodané růže v řadě zahradních center. Největší výběr najdete jako již tradičně v tuto dobu v zahradním centru Chládek Praha 6. Ale i v dalších obchodech je aktuálně spousta krásných růží, které jsou v květu, nebo se chystají kvést: Zahradnictví Líbeznice, Ferenčík České Budějovice, Dvořák Teplice, Brabec Modřice, Lisý Králův Dvůr, Ekoimpex Humpolec, Dendrologická zahrada Průhonice, Garostav Stupava, Dobré Záhradnictvo Lučenec, Plantex Veselé pri PIešťanoch.

Madame AnisetteGräfin DianaConstanze MozartGrossherzogin Luise

Nové závozy růží v kontejnerech

Vlaďka Prouzová

V těchto dnech vozíme do zahradních center krásné vzrostlé kontejnerované růže ve větších květináčích. Můžete si tedy udělat radost a do své zahrady vysadit rostlinu, která Vám již za pár dní pokvete. Zakoupit je můžete v zahradnictví Chládek Praha 6, Líbeznice, AZ Garden Pardubice, Zahradním centru Jindřichův Hradec a Valašské Meziříčí. Konečně jsou v Čechách i stromkové růže s kmínkem 80cm. Najdete je v zahradním centru Líbeznice.

Růže Firebird 9Lrůže Schöne vom Seerůže See you in Purplerůže Gärtnerfreude

Připravili jsme novou podobu našeho webu

Vlaďka Prouzová

Rok 2019 je rokem našeho krásného výročí. Již deset let přinášíme růže do vašich zahrad, měst a obcí. Po celou tu dobu se snažíme poskytovat vám na našem webu informace o růžích, jejich pěstování a možnostech zakoupení sazenic. Abyste měli informace co nejúplnější, rozhodli jsme se výrazně proměnit podobu našich webových stránek. Nově zde najdete bohatší obrazovou galerii u jednotlivých odrůd a hlavně možnost třídění růží podle řady kritérií.

Věříme, že nová podoba webu napomůže k nalezení těch nejlepších růží právě pro tu vaši zahradu. Máte-li připomínky k našemu novému webu, pište nám je emailem, v diskuzi nebo na našem facebooku. Přejeme vám hodně radosti při objevování krásného světa růží.

Jarní závoz růží je tady!

Vlaďka Prouzová

Jaro je tady a s ním i nové sazenice růží Kordes v tom nejširším sortimentu! Připravte si místo na záhonku, zaběhněte do zahradního centra, které nabízí růže Kordes a staňte se nadšenými pěstiteli královny květin. Uvidíte, že Vás každá sazenička odmění svojí krásou. Proměňte svoji zahradu v rozkvetlý ráj…

Pnoucí růže Harlekin

For Garden 2019 - vyhodnocení soutěže

Vlaďka Prouzová

Soutěž o růži Kordes je již uzavřena. Výherci získávají voucher na 1 růži Kordes, kterou si mohou vyzvednout na výstavě For Garden 2019. Všem účastníkům děkujeme za krásné fotografie uveřejněné na našem facebooku a výhercům blahopřejeme:

  • Václav Rozsypal
  • Jana Otrhálková
  • Ladislava Vašíčková
  • Marie s růží Caramell
Vypsáno 6 záznamů z 110 na stránce 4 z 19.