Kordes - Nejkrásnější růže světa

Pnoucí růže

Pnoucí růže (Kletterrosen) jsou nejvíce vzrůstné. Standardně dosahují výšky min. 2m, ale často jsou mnohem vyšší. Dělíme je na 2 základní skupiny. Climbery, které potřebují ke zdárnému růstu oporu, kvetou většinou opakovaně a výšku mají cca do 3m. Druhou skupinou jsou ramblery, které dosahují výšek 5 až 8m a jsou schopné se svými trny zachytit v korunách starých stromů. Většinou kvetou jen jednou, ale velmi bohatě.

I když jsou pnoucí růže velmi vzrůstné, dají se pěstovat i na malé zahradě. Jejich výška i šířka může být usměrněna díky ohebnosti výhonků. Můžete je proplétat skrz oblouky, vytvořit z nich rozkvetlý baldachýn nad zahradní lavičkou. Nechte je překonávat zdi, na kterých rády rozprostírají své výhonky, aby dopřály svým květům dostatek tepla ze slunečních paprsků. Některé pnoucí růže mají tuhé výhonky, ze kterých se dají vytvářet pyramidy nebo rozkvetlé altánky. Naopak ty s těmi poddajnými dlouhými šlahouny můžete vysadit ke koruně zdi a nechat je volně splývat tak, aby v době kvetení vytvářely kaskádu květů.


Výška
cm
Filtruje růže s vybranou barvou. Růže s více barvami se řadí na konci. Pokud vyberete více než jednu barvu, zobrazí se pouze růže které obsahují všechny vybrané barvy.
Zrušit filtr

Sweet Laguna

Druh: Pnoucí růže Kordes

Pnoucí růže s plnými nostalgickými květy v sladkých růžových tónech. Růže má šarm starých růží. Krásná bude v kombinaci s tmavě červenou Lagunou.

Vůně Plnost květu Mrazuvzdornost Odolnost vůči černi Odolnost vůči padlí

Sympathie

Druh: Pnoucí růže Kordes

Sytě červené velké plné květy, velmi robusní tradiční odrůda růže vhodná pro popnutí pergol a oblouků. Dobře mrazuvzdorná

Vůně Plnost květu Mrazuvzdornost Odolnost vůči černi Odolnost vůči padlí

Veilchenblau

Druh: Pnoucí růže

Tato pnoucí růže patří do skupiny ramblerů. Je to jedna z nejmodřeji kvetoucích růží. Květy jsou poloplné, ale ve velmi bohatých květenstvích, jemně voní.

Vůně Plnost květu Mrazuvzdornost Odolnost vůči černi Odolnost vůči padlí
Vypsáno 3 záznamů z 23 na stránce 2 z 2.