Vaše fotogalerie

Chceme se s Vámi podělit o krásné obrázky růží, které jste si vypěstovali s láskou na svých zahradách. Pošlete nám svoje fotografie a my Vám je tady vystavíme pro radost všech růžových nadšenců.

Kliknutím na fotografii zobrazíte originální velikost.

2015/07 Věra

Milá paní Vlaďko, přeji hezký den. Snad je u Vás taky tak hezky jako tady. Sluníčko svítí, pofukuje, příjemných 20 stupňů ......po těch vedrech je to úleva. Jen kdyby bylo té vody víc. Jinak moc děkuji za pochvalu růžičky Herkules na Fb, opravdu letos byla nádherná – takové trsy jako je ten na fotce měla asi čtyři – prostě kytice jak pro nevěstu...... stejně tak letos nádherně nakvetly Dolomiti – to je neskutečná růže, krásná, zdravá a velmi životaschopná. Stejně tak Florentina, sucho jí nevadí, nepálí se a květy vydrží neskutečně dlouho.  Na rozdíl od nich letos Queenka ani Mon Petit se moc nepředvedly … možná jim ta letošní zima-nezima moc nesvědčila a také to sucho udělalo své.
alchymist-dsc06976 alchymist-dsc07013 alchymist-dsc07261 aschermittwoch-dsc06617 aschermittwoch-dsc06628 aschermittwoch-dsc07159 florentina-dsc08011 florentina-dsc08504 jasmina-dsc07922 jasmina-dsc07979

2015/07 Michala

Dobrý den paní Prouzová, zasílám slíbené foto, je to pár fotek, nemohla jsem vybrat, které bych Vám měla poslat. Nejkrásnější jsou však v reálu, žádná fotografie nedokáže zachytit to co vykouzlí příroda. Mám na zahradě 79 růží z toho je cca 75 kousků Kordes.
vevodova-kordes-jubilee vevodova-fairest-cape vevodova-laguna-jasmina-florentina vevodova-parole-01 vevodova-parole-02dsc-0278 vevodova-uetersens-rosenprinzezin vevodova-eden-rose01 vevodova-eden-rose02

2014/03 Erika

Dobrý den paní Prouzová,
z růžiček z letošního veletrhu jsem nadšená, děkuji za doporučení. Jak jsme se domluvily posílám v příloze foto z mé zahrádky, je na nich u Vás koupená pomponella která mi krásně zdobí posezení v zákoutí s lavičkou.
aranzma-ruze-erika-pospisilova2 kos-ruzi-erika-pospisislova pomponella-erika-pospisilova-1 pomponella-erika-pospisilova-2 pomponella-erika-pospisilova-3 pomponella-erika-pospisilova-4 pomponella-erika-pospisilova-5 pomponella-erika-pospisilova-6

2014/03 Jana

Posílám do vaší fotogalerie keřovou růži Westerland, kterou máme u kamenné zdi na vyvýšeném záhonu, podsazenou měsíčními jahůdkami. Jahůdky plodí do zámrazu a růže kvete zrovna tak. Je krásně zdravá, voňavá, vzrůstná (má přes 1.5 m) a teší i proměnlivou barvou květu.

westerland-detail-02 westerland-detail-01 westerland

2014/01 Věrka

Loni zakoupené růžičky se přece jen dobře ujaly, vykvetly a já se na ně moc letos těším, že povyrostou a bude to ta správná paráda. Hlavně na Constanze Mozart se těším nejvíce. Jinak jsem opravdu nejvíc nadšená z Dolomitů. Přečkaly první noční mrazíky a kvetly ještě koncem října. :-)  Dívala jsem se na Kordesovy novinky – to je zase krásy ách..... těším se, že se snad zase něco objeví na výstavě.
dolomiti dsc08043 fotky-oznacene-hvezdickou71 fotky-oznacene-hvezdickou91

2014/01 Libuše

Dobry den pani Prouzova,

v přiloženém souboru jsem napsala objednávku na růže jaro 2014 na realizaci mé soukromé zahrady (rozária). Již nyní mám více jak 60 odrůd a přes 120 ks růži a každýmm rokem bych chtěla pokračovat ve výsadbě růží ve smíšeném po vzoru anglických trvalkových zahonů. Zahradu buduji s velkým nadšením již třetím rokem a posílám vám vzorek svých uspěchů. Pokud budete mit zájem, pošlu obrázky smíšených záhonů. Pokud nam letosni zima nepripravi jeste nejake nepěkné překvapení, budu se těšit, abych se mohla podělit o svoji radost.

S pozdravem Libuše

cubana lupo nostalgie rokoko

2013/06 Lukáš

Vážená paní Prouzová zde si dovoluji zaslat pár růží Kordes jsou naprosto užasné.

S pozdravem Lukáš K.

ruze-alexandra-princesse-de-luxembourg ruze-cinderella ruze-jasmina ruze-bajazzo ruze-garden-of-roses ruze-queen-of-hearts ruze-solero ruze-rottkapchan

2013/06 Evulenka

Dobrý večer paní Prouzová,
chtěla bych Vám ještě jednou poděkovat, za pomoc při výběru Vašich růží. Dělám jim ve světě jenom slávu, všude je chválím a všichni na „dědině“ se mě na ně ptají a chválí. V zahrádce mám teprve loňské Summer Memories a po stranách zatím jenom malinké Ilse Krohn Superior. V záhonu před domem mám obehnané levandulí Memoire, ty jsou úžasné. Jenom škoda, že do největšího květu pršelo a pak jsem je řezala do kytice, tak na fotce nejsou nijak bohaté. Summer Memories mi trošinku chytají padlí, to počasí tomu přidalo.
Hodně spokojených zákazníků a krásných růžových zážitků. Eva
ruze-memoire ruze-summer-memories-01 ruze-summer-memories-02 ruze-summer-memories-03

2013/06 Dáša, Krnov

Vážená paní Prouzová posílám foto nádherné růže Rosarium Uetersen. (díky vám konečně vím jak se jmenuje) Tuto růžičku jsem si vypěstovala z pouhého proutku. Nabádáte pěstitele ať se pochlubí svými výpěstky, tak si dovoluji poslat pár fotek. S pozdravem Dáša

ruze-rosarium-uetersen-00 ruze-rosarium-uetersen-01 ruze-rosarium-uetersen-02 ruze-rosarium-uetersen-03

2013/03 Věra, Křivoklátsko

Jaro si dává na čas, ale náhodou jsem narazila na popis Března v Čapkově knížečce Zahradníkův rok:

Máme – li podle pravdy a prastarých zkušeností vylíčit zahradníkův březen, musíme pečlivě rozlišit dvě věci: A) co zahradník činit má a chce, a B) co skutečně činí, nemoha dělat více.
Žádná horlivost ani rouhání nepomůže. Puk se otevře a klíček vzejde, až se naplní jeho čas a zákon. Tady si s pokorou uvědomuješ bezmoc člověka. Pochopíš, že trpělivost je matka moudrosti. Ostatně nic jiného se nedá dělat.

Jako by to psal dnes. To asi jen my jsme pořád netrpěliví, abychom už mohli na zahradu. Přeji krásný zbytek dnešného dne i dny další a srdečně zdravím z křivoklátských lesů. Věra

PS. Pro lepší náladu v tom zimavém počasí posílám moji nejstarší kordesku – Sympathii – je jí už 15 let a přežila trojí stěhování a totální rekonstukci naší chaloupky, kdy zahrada byla rozrytá křížem krážem 

ruze-sympathie-03 ruze-sympathie-02 ruze-sympathie-04 ruze-sympathie-01

2012/03 Lucie, Líbeznice

Dobrý den, posílám vám novou letošní fotečku mé Laguny. Když se podíváte na fotku z loňska, je to neskutečný rozdíl. Je ale fakt, že jakmile začne pršet, květy rychle odcházejí oproti mým Amedeusům. Z růžiček mám opravdu velikou radost a moje maminka mi je závidí, protože v životě jí růže takhle nekvetly. Je to také určitě tím, že se vyplatí sáhnout trochu více do kapsy a koupit kvalitní sazenice.

laguna1 laguna2 amadeus1 amadeus2

 

2011/11 Alena, Roudnice u Hradce Králové

Dobrý den, při pohovoru s Vámi na výstavě v Lysé jsem Vám slíbila foto mých holek – Kordesek. Mé zkušenosti s růžemi – jedna z nejlepších je Postillion – vůbec nenamrzá, voní prostě nádhera, to samé se dá říci o Roter Korsar i když nevoní ale zase drží dlouho barvu, neodkvétá, nenamrzá ale musí se po odkvětu ostříhat, jinak je samý šípek a podruhé špatně kvete.

postillion postillion02 roter-korsar-02 roter-korsar

 

Další zkušenost s Rosenstadt Freising – ta mě každý rok namrzá a musím hodně stříhat, je lepší druhé kvetení na podzim. Posílám foto Charmant i Rotilie, ty rostou dobře i nenamrzají ale také stříhat po odkvětu nebo jsou šípky a druhé kvetení je pak slabé. Ještě mám Felecitas – tu mám rok, dobře přezimovala a jde hodně do šíře, letos novou Sunny Sky zatím nic moc, uvidíme jak přezimuje. To je moje krátké shrnutí mých Kordesek v mé „nafukovací“ zahradě, moc Vás zdravím a přeji Krásné vánoce a Nový rok, který bude určitě provoněný růžemi. Zdraví Alena, Roudnice u Hradce Králové.

rosenstadt-freising charmant charmant2 rotilia

 

2011/11 Josef, České Budějovice

S růžemi od firmy Kordes určité zkušenosti mám, protože některé odrůdy znám a na naší zahradě již jsou. Namátkou Mondiale, Die Welt, Aloha, Sympathie, Flamingo, Friesia, Cubana. Teď na podzim jsem využil slevovou akci v zahradním centru Fišer a koupil jsem si kontejnerované Elizu a La Perlu a prostokořennou Gärtenfreude. Ještě jsem je neviděl kvést, tak jsem zvědavý na jaro. Mám také několik růží, které jsou v nabídce firmy Kordes, i když jsou od jiných šlechtitelů, např. samozřejmě Glorii Dei, dále Barkarole, Big Purple, Nostalgii. Zatím mám zkušenost, že každá růže od Kordesů, se kterou jsem se setkal, je výborná. Mám pocit, že jsou to asi ty nejlepší růže, které lze u nás koupit. Jen Sympathie trochu více odspodu vyholuje.

aloha-amadeus cajohybridy-detail nostalgiepudopkryvne-smes

 

2011/6 Ludmila, Zlín

Posíláme Vám několik obrázků z naší zahrady. Letos nás velmi překvapily růže, které jsme si u Vás koupili na For Garden v roce 2009. Máme je sázené na jižní straně domu více jak metr od sebe a záhon je celý zarostlý. Mezi růžemi, které pěstujeme je 60 růží od pana Kordese, jsme s nimi spokojeni, jsou zdravé, netrpí chorobami, všem se líbí.

caramella cubana gebruder-grimm-1 schloss-eutin

 

Bohužel nemůžeme přijet na výstavu k Chládkovi, u kterého růže nakupujeme. Chtěli jsme se zeptat na Novallis, jestli máte informace zda bude volně v prodeji nebo pouze na objednání. Zatím máme v zahradě dosti místa, tak se těšíme na další novinky od pana Kordese.

gebruder-grimm-sangerhauser-jubilaumrose-lions-rose kosmos stromkova-ruze-knirps-2 rosenfee